Karatahta Servis Tabağı


Üstüne tebeşirle yazabileceğiniz karatahta servis tabağına ne dersiniz? Peynir, kurabiye ya da etiketlemeniz gereken diğer bütün yiyecekler için mükemmel bir çözüm bizce.

İhtiyacınız olan malzemeler:

1. Porselen bir servis tabağı
2. Karatahta porselen boyası
3. Sulu boya fırçası
4. Mutfak fırını

karatahta-servis-tabagi-2

Nasıl Yapılır?

1. Servis tabağınızın temiz ve kuru olduğundan emin olun.
2. Yumuşak sulu boya fırçası ile boyayı uygulayın. Fırça izlerinin kalmamasına dikkat edin. Tek kat yerine, iki ince kat da sürebilirsin. Tabii ikinci katı sürmeden önce birinci katın kuruması için biraz süre vermelisiniz.
3. Boyadıktan sonra servis tabağını 24 saat kurumaya bırakın. Daha sonra boya şişesinin arkasında yazan talimatlara uygun olarak fırınlayın. Fırınlama işlemi bittikten sonra servis tabağı oda sıcaklığına gelene kadar fırının içinde soğumaya bırakın. Fırınlamanın ardından servis tabağı hem bulaşık makinesi hem de mikro dalga fırın için kullanılabilir hale geldi.

Dikkat!  Önemli Not:

Porselen boyasının yiyecek ile temas etmemesi gerektiği belirtilir. Ancak bu projeyi gerçekleştirenler su bazlı ve toksiksiz olduğu için uygulamada bir sakınca görmemişler. Biz sizi onlar adına  uyaralım, kararı vermek size kalsın. 

 

Kaynak: Wit & Whistle

Hakkında Kerim ÇALIŞKAN

Tüm paylaşımlarını gör

Canlisiva.org platformu içerisinde ev aksesuar fikirleri, ofis aksesuar fikirleri, farklı fikir ve materyalleri bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*