Yılbaşı Dekorasyonu Konusunda Püf Noktalar

Etiketler: , ,

Kış Mevsiminin Gelmesi Ile Beraber Bembeyaz Karlar, Gökyüzünden Düşüp Avuçlarımızda Erirken, Evlerimizi De Yaklaşan Noel’ E Hazırlamamız Gerekiyor. Noel Bizim Için Bir Şans, Bir Bereket Demektir. Çünkü Yeni Bir Yıla Giriyoruz. Bu Güzel Kutlamayı En Iyi Şekilde Temsil Etmek Adına Evimizi Farklı Bir Şekilde Süsleyebiliriz.

 

İşte Yılbaşı Dekorasyonu Konusunda Püf Noktalar;

Öncelikle evinizden kırmızıyı eksik etmeyin. Kırmızı renk, hem noelin uğrunu hem de bereketini yansıtır. Beyaz renklerin de hakim olacağı yılbaşı dekorasyonunuzda dikkat etmeniz gereken bir diğer renk ise beyaz renk. Beyaz bütün kışın saflığını dile getirir iken aynı zamanda temizliğin de göstergesidir. Yeni bir yıla girerken temiz bir ev ile ve temiz düşüncelerle girmek adına beyaz harika bir renktir. Sonrasında yılbaşının vazgeçilmez ögesi olan yılbaşı ağacı da oldukça önemlidir. Yılbaşı ağacı seçiminde bir çok önemli nokta vardır. Örneğin yılbaşı ağacını alıp sergileyeceğiniz mekanın boyutu ne kadar? ( kaç metrekare), Alacağınız süsler için noel ağacı nasıl seçilebilir? Bu tür sorular, sizin yılbaşı ağacınızı daha rahat ve sorunsuz bir şekilde almanızı sağlar.

Öte yandan yılbaşında masanız da ayrı bir şık olmalıdır. Yılbaşında bütün sevdikleriniz ile aynı masada saatlerce oturup sohbet edeceğiniz için masa düzenine çok önem vermelisiniz, kullanacağınız minik süsler ile masanızı daha renkli hale getirebilirsiniz. Şamdanlar da yılbaşı yemek masalarının vazgeçilmezidir.
Bir evin, iç dekorasyonu ve barındırdığı özellikler kadar dıştan görünüşü de çok önemlidir. Kapınız da iç görüntü için bir ön izlenim oluşturacağı için yılbaşında, kapınızın süslenmesine de önem gösterin. Örneğin, çam ağacı dallarından yapılmış yuvarlak kapı süslerinden kapınıza süs alabilirsiniz.
Evinizin sıcaklığını Noel’de de sevdiklerinize hissettirebilmek için, evdeki ısıyı korumalısınız. Gelen sevdiklerinizin üşüyebilme ihtimaline karşı salonunuza 4-5 adet şal yerleştirebilirsiniz.
Bütün bu püf noktaları bilmek sizin sevdikleriniz ile birlikte, muhteşem bir Noel akşamı geçirmenizi ve geçen bu kaliteli zamanlarınızı hatırladığınızda yüzünüzde güzel bir tebessüm oluşmasını sağlayacaktır.

Hakkında Kerim ÇALIŞKAN

Tüm paylaşımlarını gör

Canlisiva.org platformu içerisinde ev aksesuar fikirleri, ofis aksesuar fikirleri, farklı fikir ve materyalleri bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*