David Guerra tasarımı: BELVEDERE APARTMENT

Etiketler: ,

[dropcap]B [/dropcap]rezilya’nın önemli ve asil bölgesi olan Horizonte, Minas Gerais’ta yer alan daire David Guerra Mimarlık tarafından tasarlanan İç mekan projesine göre yapıldı.

Daire 600 m² lik bir kullanım alanını kaplamaktadır ve bu sakinlerinin istekleri üzerine çocuksuz bir çiftin kozmopolit yaşam tarzı ilham kaynağı olacak biçimde düşünülerek planlanmıştır.

Tasarımcı bu evin dekorasyonunda bir eğilim ve moda takibinden çok rahat bir mekan düzenlenmesini yeğlemiştir. Daha çok mobilyalar ve sanat eserleri ile zarif ve rahat bir atmosferde gündelik yaşamın devamı istenmiştir. Boş alan kurgusu ile bir sürü aydınlık oda, parlak ahşap alçak ve düz mobilyalar beyaz zemin üzerinde ferahlık yaratacak bir kompozisyona dönüştürülmüştür. Böylece aydınlık duvarların yanı sıra şeffaf perdelerle kullanım alanını artırmak mümkün olmuştur.

Kullanılan renkler daha çok pastel ve toprak renk tonlarının açık renkleri olmuştur. Beyaza yakın duvar ve tavanlarda mükemmel bir fon yakalanmıştır.

Yer: Belo Horizonte, Minas Gerais, Brezilya
Mimar: David Guerra
Projenin adı : BELVEDERE APARTMENT
Proje lideri: Mimar David Guerra
Takım: Mimar David Guerra, Fernanda Farage, Mimar Cori Coraci Mimar Luciana Gontijo
Türü: Daire
Tamamlanma tarihi: 2005
Fotoğrafçı: Jomar Bragança
Toplam inşaat alanı: 650 m²
Yapısal projesi: Construtora Castor

18

17

15

14

13

12

11

10

9

8

7

6

5

4

3

1

features
Kaynak: Arthitectural.com
Çeviri: Mimdap

Hakkında Kerim ÇALIŞKAN

Tüm paylaşımlarını gör

Canlisiva.org platformu içerisinde ev aksesuar fikirleri, ofis aksesuar fikirleri, farklı fikir ve materyalleri bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*