Cam Kavanozlardan Mumluk

Etiketler:

cam-kavanoz-mumluk-1

Cam kavanozlar evimizin bir köşesinde birikir durur. Şimdi onları evin en orta yerine çıkarma zamanı, çünkü onlardan mumluk yapıyoruz.

Baharın gelmesiyle birlikte bahçe aydınlatmasında romantik tasarımların öne çıktığını sizlerle daha önce  paylaşmıştık. Şimdi de sizlere kendinizin yapabileceği bir tasarım sunuyoruz: Cam kavanozlardan mumluk.

Market alışverişlerinden geriye bir sürü cam kavanoz kalıyor. İçine mum sığdırabileceğiniz kadar ağzı geniş olanları bir kenara ayırın. Onlardan mumluk yapmak için ihtiyacınız olan tek şey spray boya ve biraz da ip. Boyanın rengini istediğiniz gibi seçebilirsiniz. Her mekana uygun beyaz renk de olabilir, bahar aylarının içimizi açan cıvıl cıvıl renkleri de.

Unutmadan, spray boya ile kavanozlarınızı boyarken çalışma yaptığınız alanın altına koruyucu bir mukavva, gazete ya da örtü sermeyi unutmayın.

cam-kavanoz-mumluk-2

Yapılış şekli: 

Kavanozları alın. Işığın geçmesini sağlayacak alanları yaratmak için istediğiniz şekilde ipleri dolayın etrafına. Daha sonra da kavanozları çalışmayı yapacağınız alana serdiğiniz koruyucunun üzerine ters şekilde yerleştirin. Spray boya ile boyayın. İstediğiniz rengi yakalayana kadar birkaç kat boyayabilirsiniz. Ancak katların kuruması için 5-10 dakika bekleyin. İstediğiniz rengi yakaladıktan sonra kavanozları tamamen kuruması için bırakın. Kuruduktan sonra ipleri çıkartın. Mumluğunuz hazır! Artık evinize ya da bahçelerinize istediğiniz gibi yerleştirme kısmına, dekorasyonun en keyifli noktasına geçebilirsiniz.

Romantik mumluklarınızla keyifli yaz akşamları dileriz!

cam-kavanoz-mumluk-3 cam-kavanoz-mumluk-7 cam-kavanoz-mumluk-6 cam-kavanoz-mumluk-5 cam-kavanoz-mumluk-4

Kaynak: The Forge

Kaynak : Dekomag

Hakkında Kerim ÇALIŞKAN

Tüm paylaşımlarını gör

Canlisiva.org platformu içerisinde ev aksesuar fikirleri, ofis aksesuar fikirleri, farklı fikir ve materyalleri bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*