Genç Ve Dinamik Bir Tasarım, NEF 163

Etiketler:

Nef 163 Rezidens


Nef 163, ilhamını İstanbul’dan ve çalışan genç profesyonellerin yaşam şeklinden alan, yüksek yapılara ilişkin yeni bir yaşam önerisi..

Şehrin kaotik ve kendiliğinden oluşmuş çok katmanlı ve düzensiz mimari yapısını bilinçli bir sisteme oturtarak, şehirden şehirden esinlenen yeni bir mimari dil oluşturuyor. Bir yandan şehrin konut bölümnlerinde, mevcut mimari düzene aykırı, ofis binası etkisindeki yüksek konut yapılarının şehirde yarattığı dengesizlik durumunu yok ederek aynı düzen içeriside erimesi, bir diğer yandanda mimari detayları ve tasarımı ile şehre uyum sağlayan yeni bir dil yaratması hedeflenmiş..

Birbiri üzerine konulöuş konteynerlere benzer bir etki yakalanmaya çalışan yapıda açıkta kalan alanların üzeri yer yer dairelerin kişisel bahçesi ve yer yer de ortak kullanımdaki alanlar ve bitkilendirme ile bina boyunca devam eden bir peyzaj yaratmış. Yüksek binalardaki doğası gereği zayıf olan açık alan ve zemin ilişkisini güçlendirmeyi hedefleyen; form olarak da standartları biraz zorlayarak farklı ve orjinal şekilde ortaya çıkan bir yapı sergileniyor.

Hakkında Kerim ÇALIŞKAN

Tüm paylaşımlarını gör

Canlisiva.org platformu içerisinde ev aksesuar fikirleri, ofis aksesuar fikirleri, farklı fikir ve materyalleri bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*