Binalar ve Kadınlar

f

Bazı feministlerin pek hoşuna gitmeyecek bir başlık gibi algılanabilir ”binalar ve kadınlar..” fakat ancak bu kadar yakışabilirdi.Her ikisi de birer nadide sanat eseri olması nedeniyle birbirini tamamlayıp güzel bir kompozisyon oluşturmuşlar.

Sanatçıdan ve sanatından ziyade bu paylaşımda biraz daha temaya odaklanmak istiyorum.
Yuvayı dişi kuş yapar , erkek kuş tamamlar.Bu bakış açısına göre de kadınlar ve binalar arasındaki ilişkinin somutluğu aslında ne kadar da belli öyle değil mi?
Bir uyku sonrası mahmurluk halini yansıtan kadın figürlerindeki doğallık ta dikkat çeken diğer bir unsur.Binaları güzelleştiren isimleri ya da tasarımları değil , fonksiyonları ve içerisindeki yaşam kurgusu olduğu gerçeği de bir kere daha ortaya çıkmış oldu.İşte biçim bakımından öne çıkan ikonik / heykelsi yapıların ne derece doğru olup ne derce yanlış olduğu tartışmasına da yeni bir boyut kazandırabilecek bir yaklaşımı daha sizlerle paylaşmış olduk.

1

2

3

Kerim ÇALIŞKAN

Canlisiva.org platformu içerisinde ev aksesuar fikirleri, ofis aksesuar fikirleri, farklı fikir ve materyalleri bulabilirsiniz.

2 Comments
    1. Teşekkürler beğendiğine sevindim daha güzel paylaşımlar CANLISIVA ‘yı takip edenleri bekliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by keepvid themefull earn money